Sushi Koju - Kuidas teha Inglismaa lipuga sushit?

Tooteid: 0

Kuidas teha Inglismaa lipuga sushit?

Rate this item
(0 votes)

Kuidas teha Inglismaa lipuga sushit?lippuga-sushi

 

Aga miks sa üleüldse peaksid Inglismaa lipuga sushit tegema? Aga tead - miks ka mitte?

 

Ehk on sul mõni sõber, kes on näiteks Londonisse minemas või sealt tulemas ja soovid teda originaalse kingitusega üllatada? Või siis kui sellist sõpra just parasjagu käepärast pole, siis tee ise Inglismaa lipuga sushi alguses lihtsalt sellepärast, et selle tegemine selgeks õppida ja hiljem veel kord sellepärast, et sa juba oskad. Et saada kinnitust sellele, et sa oled osav kokk ja sinu tehtu maitsev ja ilus? Jah. On sul sellest veel paremat põhjust vaja? Igatahes – siit tuleb sulle õpetus, kuidas valmistada ühtaegu nii maitsev kui ka ülimalt efektne Inglismaa lipuga sushi.

Kata oma bambusmatt toidukilega – sellest on sul kasu siis, kui hiljem hakkad oma rulli ümber keerama. Nüüd võta norileht ja aseta sushimatile, siledam pool allapoole. Murra nori pooleks ja säilita teist poolt edaspidise tarbeks.
Nüüd kata pool norilehte sinise riisiga. Jah, sa kuulsid õigesti, just nimelt sinise riisiga. Kust sa seda saama peaksid? No kui keedad punast kapsast 10 minutit, siis muutub keeduvesi lillakas-siniseks ja seda seeduvett saab omakorda kasutada kui toiduvärvi teiste toiduainete värvimiseks. Ja nüüd, kui sul on juba olemas sinine riis, siis on just õige aeg teha sellest üks kena rull. Keera oma sinine riis norilehe sisse rulli.

 
Kui oled oma sushirulli valmis saanud, siis lõika see pikkupidi pooleks, aseta riisipoolega vastu matti ja vormi need poolikud sushimati abiga kolmnurkseteks. Seejärel lõika need põiki pooleks nii, et saaksid 4 võrdset kolmnurgakujulist sushirulli poolikut, mille sees on sinine riis.


Nüüd läheb asi veidi keerulisemaks. Võta pool norilehte, seesama, mille olid tuleviku tarbeks kõrvale pannud ja aseta see bambusmatile, siledam pool allapoole. Võta kolmnurkne poolik sushikolmnurk ja aseta see norilehele äärele, riisipool ülevalpool. Pane sinise riisi katmiseks peale väike kogus valget värimata riisi ja seejärel aseta peale punase tuunikala tükike. Siis peale veel veidi riisi ja seejärel aseta vastu teine kolmnurkne sushirulli poolik. Ja nüüd rulli see kõik omakorda sushirulliks kokku. Kui suudad veel jälgida, siis tee teine samasugune veel ja lõika siis iga uus sushirull kaheks. Kokku peaksid seejärel saama 4 tükki.


Ja nüüd läheb veel natuke keerulisemaks. Võta veel üks norilehe pool ja aseta see sushimatile, siledam pool allapoole. Aseta sellele eelmisest manöövrist saadud kaks sushitükki nii, et need oleksid üksteisest ca 3 cm kaugusel. Kata mõlemad tükid ja nende vahele jäänud tühimik õhukese riisikihiga. Ja lõpuks vormi nende vahele tuunikalaribadest rist. Nüüd kata rist omakorda õhukese riisikihiga ja aseta kaks ülejäänud sushirulli kõige peale. Ja nüüd rulli kõik kokku üheks suureks sushirulliks.

Valmis! Ja kui sa selle suure rulli nüüd tükkideks lõikad, siis ongi sul Inglismaa lipuga sushi olemas.

Read 3041 times

Sushikoju on sushimeistrite meeskond, kelle tegevus keskendub sellele, et teie laual oleks alati värske ning maitsev sushi. Iga tellimus vormistatakse meie peakokka range kontrolli all ning tuuakse teie lauale nii kiiresti, kui võimalik.

Kliendi tagasiside See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või +372 55-6234-11